CYFROWA
BANIALUKA

Podniebny teatr

Data premiery: 15-10-1983

„Podniebny teatr” to sztuka przeznaczona dla dzieci młodszych. Napisał ją Boris A. Novak, młody słoweński poeta, autor kilku zbiorów poezji, a także sztuk dla dzieci.

Widowisko zrealizowane jest w konwencji zabawy – zabawy w teatr.  Bohaterem jest mały Obłoczek, który pragnie zgłębić tajemnicę horyzontu, dowiedzieć się- co jest za linią dzielącą ziemię od nieba: „Pole, nic czy też świata kres”.

Płynie więc przez niebo poszukując rozwiązania zagadki widnokręgu , a po drodze spotyka cały szereg różnych postaci: szybsze od dźwięku samoloty, groźnego smoka-latawca, skłonne do zabaw drzewa, ponure chmury-gbury, chłopów walczących z gradem, a wreszcie tęczę - miss przyrody.  A kiedy nikt ze spotkanych postaci nie potrafi mu pomóc, dociera mały Obłoczek do Mądrej Góry, wdrapuje się na nią i wreszcie tajemnica zostaje odkryta: horyzontów jest bez liku, a każdy otwiera drogę do nowych, cudownych krain. Zachwycony Obłoczek pojmuje wtedy, że najwspanialszym celem podróży jest sama podróż, ciągłe odkrywanie tajemnic świata i życia, a celem życia winno być nieustanne rozszerzanie własnych horyzontów.

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Podniebny_teatr-program_1983.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl