CYFROWA
BANIALUKA

Skacząca królewna

Data premiery: 29-05-1987

"SKACZĄCA KRÓLEWNA" to typ przedstawienia rozrywkowego, kierowanego przede wszystkim do dzieci najmłodszych. Widowisko jest rodzajem zabawy w teatr, a prezentowane wydarzenia i cała fabuła sztuki traktowana jest przez aktorów-aranżerów zabawy z  przymrużeniem oka, dowcipnie i z dystansem. Tradycyjne motywy bajkowe /Stary, niezdarny król, piękna królewna, zły czarodziej,
szlachetny królewicz, przewrotna i złośliwa Baba Jaga/, bogata, obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcja, ciekawa oprawą plastyczna oraz duża ilość piosenek i muzyki sprawiają, że przedstawienie jest dobrze przyjmowane przez dzieci.
Fabuła sztuki nie jest skomplikowana. Zły Czarodziej pragnie pojąć za żonę piękną królewnę, a kiedy Jarmilka gardzi, jego ręką, z zemsty zamienia ją w skaczącą królewnę. Dla Jarmilki jest to prawdziwy dramat: nikt teraz jej nie zechce, nikt nawet na nią nie spojrzy. Pogrąża się więc w rozpaczy, gdy tymczasem zjawia się szlachetny królewicz Jerzy i obiecuje królewnę wyzwolić z mocy złych czarów. Wyrusza na poszukiwanie Czarodzieja i w drodze spotyka Babę Jagę, która obiecuje mu pomoc w zamian za znalezienie męża. Po odszukaniu Czarodzieja, dzięki przemyślnemu fortelowi, królewiczowi udaje się odczarować Jarmilkę i jednocześnie ukarać złego Czarodzieja i Babę Jagę. Kiedy już zło zostało pokonane, nadchodzi pora na uroczyste zaślubiny królewskiej pary, tańce i wesele.

 

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Skacząca_królewna-afisz1988.jpg

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl