CYFROWA BANIALUKA
TEATR LALEK BANIALUKA W BIELSKU BIAŁEJ

Baśń o zaklętym kaczorze

Data premiery: 17-04-1994

"Baśń o zaklętym kaczorze" Marii Kann należy do najbardziej znanych i najczęściej wystawianych na scenie lalkowej
utworów literatury dziecięcej. Klarowna fabuła zwarta kompozycja i dramaturgia, wyraziste postacie bohaterów oraz jasno sformułowane przesłanie decydują o dobrej percepcji treści zawartych w baśni scenicznej. Mówi ona o zwycięstwie dobra, miłości, odwagi i szlachetności nad nikczemnością złem i chciwością.
"Baśń o zaklętym kaczorze" to opowieść o dramatycznych losach Złotnika zaklętego w kaczora przez złą czarownicę Wojewodziankę, szczęśliwie oswobodzonego z mocy czarów przez piękną i dobrą Weronkę. 
Weronka, nie bacząc na przeciwności losu, rusza w świat w żelaznych trzewiczkach, żelaznym kosturkiem się podpierając, Księżyc, Słonko i Wicher o drogę do miłego pytając. U kresu podróży, za morzem czerwonym, Złotnik w kaczora zaklęty Weronki wypatruje i bez wahania odrzuca propozycję Wojewodzianki, by mężem jej został i nadal robił dla niej ozdoby ze złota krwią splamionego. Dumny Złotnik woli być raczej do końca życia kaczorem niż sługą czy nawet mężem Wojewodzianki. Jego wytrwałość i nieugiętość zostaje nagrodzona: Weronka zrzuca z ukochanego czary, zostaje jego żoną i odtąd są na wieki razem - wolni i szczęśliwi.

Zdjęcia

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Baśń_o_zaklętym_kaczorze-afisz.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Baśń_o_zaklętym_kaczorze-program.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl