CYFROWA
BANIALUKA

Takie coś

Data premiery: 08-04-1995

"Takie coś" to spektakl adresowany do dzieci szkolnych, zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu i odwołujący się do dziecięcej wrażliwości i wyobraźni. Wyobraźnia bowiem to takie coś, dzięki któremu brudne podwórko zamienia się w piękny, radosny, pełen powabu i magi świat. Świat
bajki, fantastycznych postaci, zjawisk i przygód. W nim możliwa jest podróż na safari i podróż przez ocean, spotkanie przedziwnymi zwierzętami, ptakami i owadami, a także popołudniowa herbatka z osobliwymi postaciami - ni to rzeczywistymi, ni to kreowanymi przez wyobraźnię. Do takiego świata, jakże innego od szarej codzienności, zapraszają widzów aktorzy, na oczach widzów tworzący magiczną rzeczywistość wypełnianą coraz nowymi obrazami, urzekającymi pomysłowością, fantazją i precyzją aktorskiego działania.
W sferze fabularnej spektakl opowiada o przygodach dzieci przekraczających próg świata wyobraźni - o ich spotkaniu ze zwierzętami, ptakami, rybami i owadami, a także o wiecznej tęsknocie i dążeniu do piękna i miłości. Kanwę widowiska stanowi poezja angielska zaczerpięta z Księgi Nonsensów po polsku napisanej przez Antoniego Marianowicza i Andrzeja Nowickiego. Utwory te jednak - piękne w swej formie i ciągle urzekające swoistym klimatem - są tylko pretekstem do stworzenia autonomicznego spektaklu mówiącego o potrzebie i sile piękna, szczęścia, fantazji i wyobraźni, które mogą odmienić i wzbogacić nasze życie.

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Takie_coś-afisz.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Takie_coś-ulotka.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl