CYFROWA BANIALUKA
TEATR LALEK BANIALUKA W BIELSKU BIAŁEJ

MR SCROOGE

Data premiery: 07-10-2003

reż. Bla Bla Bla

 

adaptacja Veta Skřipkova
przekład Joanna Goszczyńska
reżyseria Marian Pecko
scenografia Eva Farkašová, Jan Zavarský
muzyka Robert Mankovecky
teksty piosenek Wojciech Szelachowski

 

Premiera 4 października 2003

 

„Mr. Scrooge” to przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa – wielkiego powieściopisarza angielskiego doby wiktoriańskiej. Opowiada o cudownej przemianie moralnej starego skąpca Scrooga’a, dokonanej pod wpływem wizji z zaświatów. Jedna – niezwykła noc – starcza, by bezduszny i zgryźliwy Scrooge, dotąd przeliczający wszystko na pieniądze,    obudził się odrodzony, utwierdzając nas w przekonaniu, że w każdym jest miejsce na dobro i wzruszenie.

Inscenizacyjny rozmach, wysmakowana plastyka, kabaretowo-muzyczna forma aktorski temperament gwarantują powodzenie temu niezwykłemu spektaklowi. Na scenie pojawia się ośmioro aktorów w pięknych kostiumach, zmieniających się w czasie akcji teatralnej. Atrakcyjna   forma   wizualna   i   uniwersalne   przesłanie  sprawiają, że przedstawienie satysfakcjonuje widza w każdym wieku i jest prawdziwie familijnym   spektaklem,   do  oglądania   przez  dzieci,  młodzież,  rodziców i dziadków.
 Przedstawienie dla widzów od 10 lat.

Czas trwania 1 godz. 30 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 21 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 27 zł
- bilet grupowy - 18 zł
 


 

15-10-2003

    • Udział w IV Jesiennych Teatrałkach w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Mr Scrooge" na motywach Charlesa Dickensa w reżyserii Mariána Pecko - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl