CYFROWA
BANIALUKA

Alicja w Krainie Czarów

Data premiery: 21-09-2008

Przedstawienie inspirowane najsłynniejszym utworem naszych czasów; magiczna i niezwykła opowieść, pełna zdumiewających przygód, niezwykłych bohaterów, zabawnych dialogów i piosenek oraz niespodziewanych zwrotów akcji.

Alicja, w ślad za Białym Królikiem, przemierza osobliwą Krainę Czarów, a konwencja snu sprawia, że świat zwyczajnych zdarzeń przeplata się ze światem na opak, absurdem i groteską, humorem i liryką, fantazją i marzeniami…

W teatrze Banialuka historia małej Alicji zamienia się w opowieść o współczesnej dziewczynce. Teraźniejszość przenika wszystko: akcja przedstawienia toczy się na  miejskim podwórku, pośród zwyczajnych, codziennych sprzętów. To miejsce, w którym zdarzyć się może wszystko, zarówno w spektaklu jak i wyobraźni widza. Galeria postaci zaludniających scenę to osobnicy doskonale nam znani i dodatkowo podkreśleni przez fantazyjne kostiumy Zofii de Ines – nowoczesne w formie a jednocześnie odwołujące się do magicznej atmosfery literackiego pierwowzoru. Przedstawienie ilustruje także dynamicznie aranżowana oprawa muzyczna, która uwydatnia żywe tempo i pogodny, ciepły nastrój przedstawienia akcentując także momenty liryczne i wzruszające.

Wszystko to ma pokazać nieprzemijającą aktualność i uniwersalizm prawd życiowych i relacji międzyludzkich.

O Alicji w Krainie Czarów napisano kiedyś, że jako jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa w jednym tekście zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla dorosłych.

Spektakl w Teatrze Banialuka jest doskonałym potwierdzeniem tej tezy, gwarantując bogate wrażenia i dobrą zabawę wszystkim niezależnie od wieku.

25-03-2009

  • Udział w XV Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla w reżyserii Julii Pawowskiej - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny

Liczba widzów (siedziba) Liczba widzów (wyjazd) Liczba widzów (ogólem) Liczba przedstawień (siedziba) Liczba przedstawień (wyjazd) Liczba przedstawień (ogółem)
5-200825000250010010
10-2009120000120001230123
Liczba przedstawień ogółem 133
Liczba widzów ogółem 14500

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl