CYFROWA
BANIALUKA

Podróże Guliwera

Data premiery: 19-09-2010

 „Nadstaw uszu i słuchaj pełnej przygód historii Guliwera.

O tym, jak raz był wielkim, a kiedy indziej małym.

Silnym i słabym. Ważnym i śmiesznym. Kimś i nikim.

Dobro i zło nie opuszcza nas od urodzenia.

W górę i w dół. W dół i w górę.

Jak na morzu.”

                                                                                                                                  /Iveta Horvathova/

 

Jak być Olbrzymem wśród Liliputów i Liliputem wśród Olbrzymów przekonają się widzowie Banialuki za sprawą porywającej inscenizacji Przygód Guliwera w reżyserii wybitnego twórcy teatru lalkowego Mariána Pecki.

Klasyczna powieść Jonathana Swifta stała się inspiracją do stworzenia pełnego humoru przedstawienia o uniwersalnym przesłaniu. Tytułowy bohater snuje swą fascynującą opowieść o odległych lądach, niesamowitych krainach i fantastycznych przygodach. Podczas licznych wojaży doświadczył zarówno wielkiej chwały jak i upokorzenia. Przekonał się, że dobro i zło nie tylko nas otaczają, ale także są w nas, a los w każdej chwili może przestać nam sprzyjać. Jego historia pobudza wyobraźnię najmłodszych, ale też skłania do refleksji nad zawiłościami ludzkiej natury i naszych postaw wobec inności.

Na scenie Banialuki ta pełna fantazji i poezji historia została opowiedziana przy pomocy rozmaitych technik lalkarskich i przy użyciu całego bogatego arsenału środków scenicznych. Dzięki pomysłowej inscenizacji widzowie zostają przeniesieni do świata różnorodnych krain, niecodziennych postaci i stworzeń. Maleńką krainę Liliputów zamieszkują pacynki zaś krainę Olbrzymów gigantyczne kukły. Oba światy łączą wątki zagrane przez aktorów w żywym planie. Pełne przepychu kostiumy i lalki, atrakcyjne dekoracje, oddająca klimat niezwykłych zdarzeń muzyka oraz nieodzowny humor tworzą widowisko o dużych i małych dla dużych i małych, którego nie można przegapić!

22-03-2011

  • Udział w XVII Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Podróże Guliwera" Jonathana Swifta w reżyserii Mariána Pecko - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny

Filmy

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl