CYFROWA
BANIALUKA

TYGRYS PIETREK

Data premiery: 30-01-2011

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

 

reżyseria Lucyna Sypniewska
scenografia Zofia de Ines
muzyka Krzysztof Maciejowski
ruch sceniczny Michał Pietrzak

 

Opowieść Hanny Januszewskiej o małym Tygrysie Pietrku, którego przeraża otaczający świat od dawna należy do kanonu literatury dziecięcej. Uniwersalne przesłanie poruszające tak istotne sprawy jak strach, odwaga, pokonywanie własnych słabości, przyjaźń i oddanie rodzinie sprawia, że najmłodsi identyfikują się z tytułowym bohaterem. Widzowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem śledzą przygody małego Tygryska, który poszukując odwagi spotyka m.in. przebiegłego krokodyla i złośliwe małpy, dzikich Indian i chytrych kowboi. Konwencja gry-zabawy dodatkowo zachęca najmłodszych do uważnego śledzenia  teatralnych wydarzeń i identyfikacji z sympatycznym i bliskim dzieciom bohaterem.
Na scenie Teatru Lalek Banialuka ta klasyczna historia została odświeżona za sprawą reżyserii Lucyny Sypniewskiej, współczesnych, wielobarwnych i wyrafinowanych kostiumów Zofi de Ines oraz atrakcyjnej oprawy muzycznej Krzysztofa Maciejowskiego. Aktorom w żywym planie towarzyszy pomysłowa inscenizacja m.in. duże formy lalkowe i plastyczne oraz  egzotyczne totemy. Rytmiczną muzykę wypełniają dźwięki wygrywane przez aktorów na żywo. A ponieważ strach ma wielkie oczy, w momentach zagrożenia mały bohater chowa się za poduszką, która jest jego nieodłącznym kompanem i dodaje mu otuchy.
Ten ciepły i dowcipny spektakl z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę połączoną z ważnym przesłaniem.

 Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.
Czas trwania 60 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł
 


 

24-01-2013

  • Udział w Festiwalu Teatrów dla Dzieci – Kraków 2013 – prezentacja przedstawienia "Tygrys Pietrek" Hanny Januszewskiej w reżyserii Lucyny Sypniewskiej - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl