CYFROWA BANIALUKA
TEATR LALEK BANIALUKA W BIELSKU BIAŁEJ

KOPCIUSZEK

Data premiery: 27-11-2011

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

 

inscenizacja i reżyseria Ewa Piotrowska
scenografia Anna Chadaj
muzyka Wojciech Błażejczyk
ruch sceniczny Marta Bury
animacje Ewa Łuczak

 

27 listopada 2011

 

Kopciuszek - jedna z najstarszych, a przy tym najbardziej znanych i lubianych baśni ukazuje widzom świat, w którym dobro i piękno zwycięża, a najskrytsze, wyśnione marzenia zawsze się spełniają.
Osierocona dziewczynka mieszka ze złą macochą i złośliwymi siostrami przyrodnimi. Mimo licznych przykrości, których na co dzień doświadcza, zachowuje pogodę ducha i z radością wita każdy dzień. Żyjąc wśród przepychu i wygód, z których nie wolno jej korzystać, marzy, że pewnego dnia i ona stanie się królewną w pięknej sukni. A ponieważ w baśniach marzenia zawsze się spełniają, i ona trafia na wytworny, królewski bal…
Inscenizacja tej nieśmiertelnej opowieści zrealizowana przez artystki młodego pokolenia: reżyserkę Ewę Piotrowską i scenografkę Annę Chadaj, łączy klasyczny urok z odniesieniami do współczesności. Najmłodszych widzów oczarują okazałe i pełne przepychu kostiumy i dekoracje. Wiarygodnie odgrywane przez aktorów, groteskowe postaci prezentują komiczne i nieco przerysowane, różnorodne typy ludzkie. Prosta opowieść uczy zaś, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe i często nas doświadcza, jednak jeśli nauczymy się radzić sobie z przeciwnościami losu i stawiać czoła wyzwaniom los i do nas się uśmiechnie.
Z połączenia cudowności baśni i magii teatru powstało widowisko, które nie tylko urzeka, ale i uczy, dzięki czemu na długo pozostanie w pamięci.

 Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.
Czas trwania 60 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 18 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 23 zł
- bilet grupowy - 16 zł
 


 

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Kopciuszek-afisz_2014.jpg
Kopciuszek-plakat_2011.jpg

Filmy

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl