CYFROWA
BANIALUKA

Bal u Króla Lula

Data premiery: 25-11-2012

Tytułowy Król Lul organizuje wspaniały bal, na który zaprasza wszystkich widzów.Nie obędzie się jednak bez przeszkód i psikusów tworzonych przez niesfornego, uzurpatora Morele Baksa, który za pomocą podstępu próbuje przejąć władzę w królestwie. Opozycja pomiędzy dobrotliwym  władcą, a tandetnym i zwodniczym uzurpatorem stanowi oś intrygi przedstawienia. A ponieważ Królestwo Lulalii jest niczym cyrkowy świat na opak, zamieszkują je osobliwe, niepozbawione słabości postaci o stereotypowych, a jednocześnie ukazanych w krzywym zwierciadle cechach charakteru. Nic więc dziwnego, że w tym sympatycznym i nieco dziwacznym świecie nie brakuje absurdu, humoru sytuacyjnego czy śmiesznych gagów i sztuczek. Tutaj bohaterowie nie tylko porozumiewają się za pomocą wyliczanek, ale nawet się na nie pojedynkują. 

Twórcą przedstawienia udało się wykreować niecodzienny, a jednocześnie ciepły, radosny i przyjazny świat, w którym wszystko jest możliwe. Liczne interakcje sprawiają, że publiczność wkracza w tę niezwykłą krainę i staje się jej częścią. Widzowie wraz z bohaterami stawiają czoło kolejnym przeszkodom, by w finale przekonać się, że pomimo różnic i sporów zawsze można doprowadzić do zgody.

Znakomite kreacje aktorskie, dowcipne i wysmakowane kostiumy i dekoracje, a przede wszystkim duża dawka humoru sprawiają, że „Bal u Króla Lula” gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl