CYFROWA
BANIALUKA

PIĘKNA I BESTIA

Data premiery: 15-09-2013

WZNOWIENIE

 

Przedstawienie dla widzów o 7 lat.

 

reżyseria Marián Pecko

kostiumy, lalki Eva Farkašová

dekoracje Pavol Andraško

teksty piosenek Krystyna Fuczik, Lucyna Kozień

muzyka Robert Mankovecký

 

Premiera 25 września 2004

 

Spektakl miał swoją premierę na deskach Banialuki 9 lat temu. Po przerwie teatr wraca do przedstawienia, dzięki czemu widzowie, którzy dawniej byli za młodzi teraz spokojnie mogą obejrzeć historię Bestii i Pulcheryji. Z pewnością chętnie do tego spektaklu wrócą również ci, którzy mieli okazję go już widzieć – przejmująca muzyka, oszczędna, ale wyraźna scenografia, eleganckie w swej prostocie kostiumy i charakterystyczne marionetki zachwyciły już niejednego widza. Teraz ponownie magiczny świat wykreowany na scenie ma szansę oczarować publiczność. 
Piękna i Bestia zrealizowana jest przez artystów, którzy niejednokrotnie współpracowali z Banialuką. Marián Pecko, Robert Mankovecý, Eva Farkašová i Pavol Andraško wspólnie zrealizowali w bielskim Teatrze Lalek takie przedstawienia jak Mr Scrooge, Podróże Guliwera, a ostatnio wieloobsadową inscenizację Snu nocy letniej Szekspira. Każde z nich urzeka nowatorską formą teatralną, zjawiskową plastycznością wykreowanych na scenie światów i szlachetną kolorystyką. 
Piękna i Bestia – sztuka Jana Ośnicy oparta na ludowej bajce – w mądry i piękny sposób opowiada o istocie miłości. Uświadamia, że miłość jest siłą, która przewartościowuje życie, że nie zawsze jest nagła niczym strzała amora – czasem trzeba do niej dojrzeć, by potem móc rozkoszować się jej owocami. Tytułowi bohaterowie sztuki muszą zmierzyć się z zawiścią, lękiem, głupotą i próżnością. Konfrontując się z przeciwnościami, dokonują wyborów, które odmienią ich życie.

 Przedstawienie dla widzów o 7 lat.

Czas trwania 60 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł
 


 

29-05-2014

  • Udział w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014 w Warszawie (organizowanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ) – prezentacja przedstawienia "Piękna i Bestia" Jana Ośnicy w reżyserii Mariána Pecko Warszawa, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Duża Scena

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl