CYFROWA
BANIALUKA

WĄŻ

Data premiery: 14-09-2014

Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

 

reżyseria Janusz Ryl-Krystianowski

scenografia Julia Skuratova

muzyka Robert Łuczak

ruch sceniczny Ewelina Ciszewska

 

Premiera 14 września 2014

 

Dlaczego wąż nie ma rąk ani nóg? Czy nie byłby doskonalszy z kończynami? Główny bohater widowiska „Wąż” z pewnością byłby zdecydowanie mniej wkurzony. Nie denerwowałby się dostając rękawiczki na imieniny, a popularne zwroty typu: „w nogi”, „jest mi to na rękę”, czy „ręce do góry” nie wywoływałyby u niego złości. Wąż postanawia więc zaradzić swojej niedoli i wyrusza na poszukiwanie rąk i nóg. W podróży towarzyszą mu Chomik i Gekon, a całą historię opowiada kochający zwierzęta narrator. Na swojej drodze bohaterowie spotykają Wróżkę Zębuszkę, Magika, Królika, Pająka i Ptaka, a w końcu samego Boga. Podróż pozwala im zrozumieć i dostrzec to co najważniejsze: wartość przyjaźni i piękno bycia sobą. Bohaterowie przekonują się, że prawdziwa magia kryje się w codzienności, a dzięki tolerancji i akceptacji cudzej inności nasz świat staje się bardziej różnorodny i interesujący.

Twórcy widowiska Janusz Ryl-Krystianowski (reżyseria), Julia Skuratova (scenografia) i Robert Łuczak (muzyka) wykreowali na scenie niebanalny, magiczny świat. Interesująca scenografia, porywająca muzyka i sprawna gra aktorska wciągają w magiczny świat teatru i zachęcają do uważnego śledzenia losów bohaterów. Dowcipny i bliski dzieciom tekst pełen gier językowych i współczesnych odniesień jest jednocześnie łatwy do zrozumienia i poetycki. Dodatkowo nietuzinkowe lalki skonstruowane z wykorzystaniem instrumentów muzycznych pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a  nawiązania do zakulisowych trików i tajników pracy na scenie pozwalają dzieciom zrozumieć ideę magii teatru. Całość tworzy wartościowe widowisko dla dzieci i rodzin.

Kiedy magia teatru łączy się z magią codzienności powstaje przedstawienie, które przenosi młodych widzów do krainy wysmakowanej estetyki zamieszkałej przez sympatyczne postaci. Poprzez identyfikację z bohaterami młodzi widzowie mogą oswoić i zniwelować własne lęki i niepokoje, a co najważniejsze dostrzec i docenić swoją wyjątkowość.

Janusz Ryl-Krystianowski, Julia Skuratova i Robert Łuczak są już znani bielskiej widowni przede wszystkim jako twórcy wielokrotnie nagradzanego i wysoko ocenianego przez krytykę i publiczność spektaklu „Złoty klucz”.
 Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

Czas trwania 60 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł

15-04-2015

  • Udział w XXI Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Wąż" Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny, Scena przy Nowym Świecie

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Wąż-afisz_2014.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Wąż-program_2014.pdf

Filmy

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl