CYFROWA
BANIALUKA

CHŁOPIEC Z GWIAZD

Data premiery: 28-02-2016

Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

 

adaptacja Oleg Żugżda

przekład adaptacji Marianna Lis, Lucyna Kozień

reżyseria Oleg Żugżda

scenografia Larisa Mikina-Probodiak

tekst piosenki Marta Guśniowska

muzyka Bogdan Szczepański

 

Premiera 28 lutego 2016

 

Teatr Lalek Banialuka przypomina swoim widzom klasyczną już baśń Oscara Wilde „Chłopiec z gwiazd”.  Bogata w symbole i metafory historia o dojrzewaniu i odkrywaniu prawdziwych wartości została przedstawiona w niezwykle poetycki, a jednocześnie atrakcyjny sposób. Na pozór ascetyczna scenografia, inspirowana gotycką prostotą pozwala połączyć stylizowane elementy z projekcjami multimedialnymi. Wykonane z wielką precyzją i dbałością o szczegóły lalki budują atmosferę i ogólny wyraz przedstawienia, które uwodzi widzów swoją prostotą i skłania do refleksji.

Baśń opowiada losy chłopca o niezwykłym pochodzeniu. Młodzieniec skupiony na własnej urodzie i wyjątkowości porzuca rodziców i idzie w świat. Za sprawą złego Czarodzieja, na krótką chwilę staje się Idolem.  Jednak szybko okazuje się, że zdobyty poklask ma wysoką cenę, a sława jest krótkotrwała. Straciwszy wszystko chłopiec wyrusza na poszukiwanie matki by odzyskać jej miłość i przebaczenie…
Pełna różnorodnych emocji i wzruszeń opowieść podejmuje nieustająco aktualny temat piękna i brzydoty, dobra i zła. Czy wszystko to co piękne rzeczywiście jest dobre? Czy to co brzydkie naprawdę jest złe? To pytania, które co jakiś czas warto sobie stawiać na nowo.

 Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

Czas trwania 60 min.

 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
-bilet grupowy - 17 zł
 


 

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Chlopiec_z_gwiazd-afisz_2016.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Chlopiec_z_gwiazd-program_2016.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl