CYFROWA
BANIALUKA

SMOK BONAWENTURA

Data premiery: 29-11-2015

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

 

reżyseria Lucyna Sypniewska

scenografia Eva Farkašová

muzyka Krzysztof Maciejowski

 

Premiera 29 listopada 2015

 

Jak stajemy się sobą? Za którymi przykładami należy podążać? Kogo warto naśladować? – to najistotniejsze pytania, na które musi odpowiedzieć sobie mały Smok Bonawentura - tytułowy  bohater przedstawienia Macieja Wojtyszki w reżyserii Lucyny Sypniewskiej zrealizowanego w Teatrze Lalek Banialuka.
Bonawentura jest bardzo wpływowym smokiem, ale to wcale nie znaczy, że ma na coś wpływ.  Wręcz przeciwnie! Ulega wszystkim wpływom: nie wie co i kogo lubi, w co się bawić, jak zachować. Ta sytuacja niepokoi zarówno jego profesora jak i rodziców dlatego wspólnie decydują, że mały smoczek musi wyruszyć w samotną podróż, która nauczy go samodzielności w działaniu i myśleniu.
W swej podróży przemierza trzy krainy: Marionetek, Pacyny i Olbrzymów, które w bielskiej inscenizacji zostały przedstawione za pomocą rozmaitych technik  lalkowych (marionetek, pacynek, cieni). Interesująca konstrukcja, wokół której budowane są poszczególne sceny, przyjmuje różnorodne formy  i w niemal magiczny sposób pełni rozmaite funkcje. Lalki i animujący je aktorzy (grający jednocześnie w żywym planie) tworzą momentami niepokojący, a jednocześnie ciepły i przyjazny świat. Istotnym elementem przedstawienia są skomponowane przez Krzysztofa Maciejowskiego piosenki nadające rytm i tempo poszczególnym przygodom.
Smok Bonawentura jest przedstawieniem skierowanym do całych rodzin. Wizualna strona widowiska z pewnością spodoba się zarówno dzieciom jak  i opiekunom, a jego przesłanie skłoni do refleksji zarówno jednych jak i drugich: dzieciom doda odwagi w poszukiwaniu własnej tożsamości, a rodzicom, raz jeszcze przypomni, że ani nadmierna dyscyplina i rygor, ani pobłażliwość i swoboda nie są sposobem na wychowanie pewnego siebie i zaradnego dziecka.

 Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

Czas trwania 60 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł

 


 

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Smok_Bonawentura-afisz_2015.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Smok_Bonawentura-program_2015.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl