CYFROWA
BANIALUKA

SZKLANA GÓRA

Data premiery: 27-11-2016

Przedstawienie dla dzieci od 5 lat.

 

reżyseria Janusz Ryl-Krystianowski

scenografia Joanna Braun

muzyka Robert Łuczak

ruch sceniczny Anna Rozmianiec

 

Premiera 27 listopada 2016

 

Co kryje w sobie tajemnicza Szklana Góra – niezdobyty szczyt, który napędza wyobraźnię i pobudza ambicje? Czy marzenia warto realizować za wszelką cenę? Jak daleko można posunąć się w kłamstwach? To trudne pytania, które przed młodymi widzami stawia przedstawienie „Szklana Góra” Bogumiły Rzymskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego zrealizowane w Teatrze Lalek Banialuka.
Pełna przygód, czarów i zaskakujących zwrotów akcji historia przybliża znany motyw baśniowy w nowej uwspółcześnionej wersji. Kiedy na królewskim dworze rodzi się długo oczekiwany potomek, Król nie chce zaakceptować faktu, że zamiast syna – następcy tronu – ma córkę. Uparcie nazywa ją – Królewskim Synem. Determinacja Króla sprawia, że dziewczynka od najmłodszych lat przygotowywana jest do walki i rywalizacji. Kiedy nadchodzi czas próby i bohaterka wyrusza w nieznane, szybko poznaje swego największego rywala – Księcia z Wysp.  Młodzi bohaterowie walczą ze sobą. Gdy nagle słyszą wołanie o pomoc decydują się wspólnie kontynuować niebezpieczną podróż, podczas której zostaną poddani niejednej próbie i przekonają się, że dzięki współpracy i zgodzie można zdobyć każdy szczyt.
Baśniowy i niezwykły świat „Szklanej Góry” został wykreowany dzięki dużym 1,5 m, realistycznym lalkom, oraz oryginalnej scenografii. W przedstawieniu połączono plan aktorski z lalkowym. Na scenie króluje olbrzymia lustrzana konstrukcja, wokół której rozgrywają się wszystkie wydarzenia i która w niemal magiczny sposób przyjmuje rozmaite funkcje i kształty.

 Przedstawienie dla dzieci od 5 lat.

Czas trwania 60 min.

UWAGA!
W spektaklu "Szklana Góra" wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 18 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 23 zł
- bilet grupowy - 16 zł

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Szklana_Góra-afisz_2017.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Szklana_Góra-program_2016.pdf

Filmy

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl