CYFROWA
BANIALUKA

Dziubal Bury

Data premiery: 15-10-1987

"Dziubal Bury’ to baśń muzyczna kierowana do dzieci najmłodszych, widowisko barwne, wesołe i żywiołowe, z dużą ilością łatwo wpadających w ucho piosenek. Musicalowa forma przedstawienia w połączeniu z ciekawą oprawą plastyczną sprawia, że spektakl może być z przyjemnością oglądany przez widza w każdym wieku.
Fabuła baśni jest bardzo prosta i łatwa do zrozumienia nawet dla zupełnie małych dzieci. Dobry i zawsze skory do pomocy Maciuś Uśmiechalski wyrusza na spotkanie wiosny i przygody. Na pięknej i kolorowej łące ratuje z opresji barwne motyle i od nich dowiaduje się strasznej wieści: oto na łąkę przybył, gdzieś zza siódmej góry, stwór potężny i posępny - Dziubal Bury, który 
"wpadł na pomysł niesłychany, 
wiosnę zakuć chce w kajdany! 
Gdy wprowadzi swe zamiary,
cały świat się stanie szary!
Wszystko szare! 'Wszystko bure!
Smutne, głupie i ponure".
Maciuś obiecuje przepędzić Dziubala i werbuje leśne zwierzęta i ptaki leśne do swojego wojska. Nagłe pojawienie się Dziubala - wśród grzmotów i błyskawic - przeraża zwierzęta i powoduje ich ucieczkę, ale już po chwili wszyscy są z powrotem. Dziubal jest wrogiem piękna i dobra, trzeba go więc za wszelką cenę - cenę własnego strachu - wypędzić. W takiej sytuacji dobry jest każdy podstęp. Dziubal zjada podsunięty mu bukiet plastikowych kwiatów, mdleje, daje się związać i na koniec wypędzić z łąki. Teraz wiosna znów może panować bez przeszkód, teraz znów uśmiecha się do nas wszystkich cały świat.

autor

reżyseria

scenografia

muzyka

choreografia

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Dziubal_Bury-afisz1987.jpg
Dziubal_Bury-afisz1988.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Dziubal_Bury-program.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl