CYFROWA
BANIALUKA

Jorinda i Joringel

Data premiery: 12-11-1988

W wielkim gęstym lesie stał zamek, a w nim mieszkała samotna,stara czarownica. Za dnia zmieniała się w kota lub sowę, wieczorem znów przybierała znowu ludzką postać. Umiała ona zwabiać zwierzęta i ptaki, umiała też zwabiać ludzi. Każdy, kto zbliżył się o sto kroków do zamku musiał stanąć w miejscu i nie mógł się ruszyć , póki czarownica nie zdjęła zeń swego czaru. Gdy jednak na tę odległość zbliżała się niewinna dziewczyna, zła starucha zamieniała ją w ptaka i zamykała w klatce. Miła ona już około siedmiu tysięcy takich klatek.
W krainie tej mieszkała młoda dziewczyna imieniem Jorinda - piękniejsza od wszystkich innych dziewcząt. Kochała ona Joringela,
z którym była zaręczona. Pewnego razu wybrali się na przechadzkę do lasu. Zabłądzili. Na nic zdały się wysiłki dobrych krasnoludków - zła czarownica zamieniła Jorindę w ptaka, Joringel zaś nie mógł jej pomóc i stał jak głaz, zaklęty przez złą czarownicę. Wieczorem starucha uwolniła Joringela - Wielka była jego rozpacz po stracie ukochanej Jorindy. Ulitowały się nad nim krasnale i powiedziały mu, że odzyska dziewczynę, jeśli znajdzie kwiat czerwony z perłową rosą w środku. Za karę czarownica przemieniła krasnoludki w drzewa, ale i tak znalazły one sposób by pomóo Joringelowi: szumem liści wskazały mu drogę do czerwonego kwiatu. Znalazł go Joringel nad przepaścią, odczarował krasnoludki, a potem uwolnił Jorindę z mocy złych czarów. Czarownica utraciła swą władzę, a Jorinda i Joringel ruszyli do domu, gdzie żyli długo i szczęśliwie.

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Jorinda_i_Joringel-afisz1988.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Jorinda_i_Joringel-program.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl