CYFROWA
BANIALUKA

JESTEM AKI

Data premiery: 24-11-2019

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

 

Adaptacja i reżyseria Bartosz Kurowski

Scenografia Klaudia Laszczyk

Muzyka Łukasz Matuszyk

 

Premiera 24 listopada

 

Jestem Aki Doroty Kassjanowicz w reżyserii Bartosza Kurowskiego to pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż.

W przedstawieniu najważniejszy jest motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu, w trakcie których odważny owad poznaje różnorodność świata oraz dookreśla kim i jakim chce być w przyszłości. Poznając innych, poznaje siebie.

Podróż przez las, tak fascynująca dla Akiego, będzie równie fascynująca dla Widzów i to nie tylko dzięki kolejnym niesamowitym spotkaniom. Spektakl pełen jest wartkich dialogów i mądrych puent. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców tworzą pomysłowe lalki i maski oraz nastrojowa muzyka.

Spektakl opowiada o tym, że trzeba młodemu człowiekowi pozwolić samodzielnie odkrywać świat, bo tylko w ten sposób może się on dowiedzieć kim jest. To ciekawa, atrakcyjna, a zarazem pouczająca pozycja w repertuarze Teatru Banialuka, która młodemu widzowi pozwoli przeżyć wiele niesamowitych przygód, wiele się nauczyć, a dorosłemu zrozumieć świat dziecka i zobaczyć na nowo, ukazany w nieco satyrycznym świetle poplątany świat dorosłych.

 

"Przedstawienie to idealna propozycja już dla trzylatków. Z uwagą i uśmiechem śledzą zmagania Akiego ze światem dorosłych, który – za sprawą swej młodzieńczej wrażliwości i szczerości – sam jest wspaniałym nauczycielem" pisze w swojej recenzji Marcin Kałuski z Regionalnego Portalu Informacyjnego beskidzka24. Całość recenzji możesz przeczytać TUTAJ.

 

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Wydawnictwo TASHKA.

 

 


Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

 

                                   

 


Przedstawienie dla dzieci od 3 lat

Czas trwania 60 min.


Ceny biletów
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł


 

adaptacja i reżyseria

scenografia

muzyka

Powrót



Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl